פעילות תושבים כמנוע לשינוי סביבתית. רמת אביב סיפור השראה

תיאור מהלך מרשים של תושבים ברמת אביב שלקחו אחריות על המרחב הפתוח מסביב לשכונה ועשו מהפך שלם בתפיסה הסביבתית שלה. הפסקת ריסוסים, הגדלת המודעות הסביבתית, שיתוף פעולה עם העירייה, סיורי ליקוט ועוד. מומלץ מאוד!

קרא עוד  

כתבה מדליקה על גינון בר קיימא בקיבוץ יפתח

"הצמח הנכון במקום הנכון", בלי שום ריסוס ועם פחות השקיה, הודות לגינון בר קיימא ומתחשב בסביבה יש בגינות קיבוץ יפתח קצת פחות סדר אולי, אבל הרבה יותר יצירתיות ותנועה.

קרא עוד  

פיילוט של טיפול בסמטאות והצללה של הרחובות בכפר ג'יסר אל זרקא

עצי צל במרחב הציבורי משפיעים רבות על איכות החיים של התושבים. כאשר יש צפיפות רבה, מחסור בשטחים פתוחים, ואין מקום לשתול עצים, יש למצוא פתרונות חליפיים. הפרויקט שתכננתי ונהלתי בבכפר ג'יסר אל זרקא מדגים פתרונות כאלו.

קרא עוד  

משבר הקורונה ועיצוב המרחב הציבורי. עצים גדולים!! ניר חסון

כמה עצים גדולים יש ברדיוס של מאה מטר מהבית שלכם? לא, אין הכוונה לברוש לימוני דקורטיבי, דקל מצועצע או עץ זית גזום, רחמנא ליצלן. הכוונה לעצים גדולים באמת. 15–20 מטר גובה, בעלי נוף בריא שנראים למרחוק, המטילים צל על סביבתם ושציפורים יכולות לבנות קן בצמרתם. אז כמה עצים כאלו יש בסביבת הבית שלכם?

קרא עוד  

חשיפה של שעתיים לסביבה ירוקה מועילה לבריאות הגוף והנפש

בריאות הגוף והנפש מושפעת מחשיפה לסביבה ירוקה, אלא שעד עתה לא היה ידוע כמה זמן היא צריכה להימשך בשביל ליהנות מיתרונותיה. במחקר בריטי חדש נמצא ששהייה של 120 דקות ויותר בסביבה הטבעית משפרת את הבריאות ואת תחושת הסיפוק העצמי

קרא עוד